top of page

"20 yıllık bilgi birikimimle; analize dayalı, yaratıcı, güçlü ve kalıcı markalar yaratmanın peşindeyim."  

—  Onur Diker

10 senesi reklam ajansları ve farklı sektörlerden kurumsal şirketlerde, 10 senesi de freelancer olmak üzere toplamda 20 senedir tasarım yapmaktayım. Türkiye'nin ve dünyanın önemli markaları için; marka tasarımı, logo tasarımı, web tasarım, sosyal medya kampanyaları, advergame uygulamaları, rich media kampanyaları ve marka çalışmaları yaparak kariyerimi sürdürdüm. 

 

Son 10 yılda; Show TV, Etstur, Saran Holding gibi Türkiye'nin önde gelen kurumlarında Sanat Yönetmenliği ve Yaratıcı Yönetmenlik yaptım. Bu süreçte markalarımız için her mecrada ödüllü reklam kampanyaları ve yaratıcı fikirler ürettik.

2015 yılında kendi markamı yarattım ve OD Design Studio kimliği altında, uluslararası ve ulusal bir çok değerli marka için tasarım ve danışmanlık hizmeti vermeye başladım. Her ne kadar freelance hizmet anlayışıyla çalışıyor olsam da, işin mutfağında çeşitli konularda destek aldığım kendi alanında uzman ekip arkadaşlarım var.

 

OD Design Studio'nun hizmet anlayışını tanımlayacak olursak: Freelance bazlı uluslararası hizmet veren marka ve tasarım ajansı olarak nitelendirebiliriz.

Ödüller

kategoriodulu_png.png

Altın Örümcek Ödülü

Creative Director

vidivodo.com
7. Altın Örümcek Ödülleri "İçerik Paylaşımı" kategorisi 1.si

kategoriodulu_png.png

Altın Örümcek Ödülü

Art Director

istanbul.com
8. Altın Örümcek Ödülleri "Portal" kategorisi 1.si

kategoriodulu_png.png

Altın Örümcek Ödülü

Art Director

istanbul.com
8. Altın Örümcek Ödülleri "Yaşam" kategorisi 1.si

Hizmetler

Marka Tasarımı ve Danışmanlık

Kalıcı bir marka yaratmanın püf noktası marka analizini doğru yapmaktan geçer. Hedef kitle belirlenir, doğru pazarlama stratejisi ve doğru reklamcılık bilgisi harmanlanarak marka profili ortaya çıkartılır. Tabi ki bu noktada kullanıcı deneyiminin önemi de oldukça yüksektir. Geriye kalan, profile sadık kalıp görsel açıdan beklentileri karşılayan özgün bir marka tasarlamaktır. OD Design'ın bakış açısı ve çalışma methodu bu şekilde işler.

 

Bir marka yaratılırken Logo'dan kurumsal kimliğe, grafik işlerinden web sitesine kadar her kalem aynı çizgide, aynı karakterde bir bütünün parçaları olarak tasarlanır.

Logo Tasarımı

Logo tasarımı yaparken mutlaka marka analizi yaparak ilerleriz. Çünkü her rengin, çizginin, ya da kullanılan yazı karakterinin insanlar üzerindeki etkisi farklıdır. Logo markanın parmak izi gibidir, insanlara doğru bir logoyla temas etmek bu noktada oldukça önemlidir. Zira markanın bilinirliğine ve satışlarına dahi önemli ölçüde katkısı olur.

Felsefemiz, markanız için akılda kalıcı, özgün bir logo tasarlamaktır.

Grafik Tasarım

Bir marka için en önemli unsur kurumsal bütünlüktür. Bir broşür, katalog ya da farklı bir grafik tasarım kalemi ortaya çıkarılırken mutlaka marka dokusuna uygun karakterde iş çıkarırız. Aynı zamanda her projeye yenilikçi bakış açısıyla yaklaşmak en önemsediğimiz konudur. Çünkü, felsefemiz her yeni projede hem markayı geliştirmek, hem de kendi ufkumuzu genişletmek üzerine oturtulmuştur.

Kurumsal kimlikten, basılı mecralara, araç giydirmekten, ürün ambalaj tasarımlarına kadar akla gelebilecek her alanda grafik tasarım hizmeti vermekteyiz.

Web Tasarım

Her zaman dünya trendlerini ve yeni teknolojileri takip eden ve kendini sürekli yenileyen bir ekibiz. Bir web sitesi tasarlarken, görsel estetiği önemsediğimiz kadar kullanıcı deneyimini de dikkate alırız. Çünkü çağımızın getirdiği zorluklardan biri de hızlı yaşamak. İnsanların dikkatini çekebilmek için yalnızca bir kaç saniyeniz olduğunun farkındayız ve çalışmalarımızı bu incelikte yürütüyoruz.

Mikro siteden, alışveriş portalına, arkadaşlık platformundan, kurumsal siteye kadar her konuda web tasarım hizmeti sunmaktayız.

4 Kıtada 5 Ülkeye Hizmet

Öne Çıkan Referanslar

- Maxx Royal

- Voyage

- Samsung

- Etstur

- İş Bankası

- Finansbank

- Tuttur

- Vidivodo

- Saran Holding

- Lion Bank

- Anchor Logistics

- Yemek Gelir

- istanbul.com

- Jetset

- Boğaziçi Üni.

bottom of page