top of page

Onur Diker

UI / UX TASARIMCI, SANAT YÖNETMENİ, MARKA DANIŞMANI, DAĞCI, SPORCU, ÖYKÜ YAZARI, HİKAYE ANLATICISI, SENARİST

Biyografi

7 Haziran 1982’de İstanbul’da doğdu. İlköğretimini Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı Pansiyonlu İlkokulu’nda, ortaöğretimini 1993-2000 yılları arasında Bahçelievler Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2001-2003 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdi.

2003-2005 yılları arasında özel bir dershanede ve sözleşmeli olarak Avcılar İnsa Lisesi’nde Bilgisayar Öğretmenliği yaptı. 1998 yılında hobi olarak başladığı grafik tasarım işine 2005 yılından itibaren profesyonel olarak devam etti. Sanat Yönetmeni ve Yaratıcı Yönetmen olarak Türkiye’nin ve dünyanın önemli markaları için reklam fikirleri ve ödüllü tasarım işleri çıkarttı. Kariyeri boyunca 200'ün üzerinde projede çalıştı. 2015 yılından beri kendi kurduğu yaratıcı marka ve tasarım ajansı OD Design Studio'da ulusal ve uluslararası birçok firmaya tasarım hizmeti vermektedir.

2015 yılında Digital Film Academy İstanbul’da “Senaryo ve yazarlık” ve “Film yapımı ve yönetmenlik” üzerine yaklaşık 1 yıl kadar eğitim aldı. Arşivinde 50’nin üzerinde yazdığı öykü ve senaryo mevcut. Ayrıca fotoğrafçılık üzerine de çeşitli eğitimler aldı ve en büyük zevklerinden biri haline geldi. 

Çocukluğundan beri birçok spor dalıyla profesyonel ve amatör olarak ilgilenmektedir. Son bir kaç yılda özellikle dağcılık, tırmanış, yürüyüş, kampçılık gibi doğa aktiviteleri üzerine yoğunlaştı. Likya yolunu yürüdü.

 

Bildiği yabancı diller İngilizce ve Almanca.

bottom of page